مقالات

انواع آلبوم عروسی

ظروف کرایه

ظروف کرایه تشریفات را از ما بخواهید.

به طور کلی آلبوم عروسی در دو نوع آلبوم کلاسیک (ساده) و آلبوم دیجیتال ارائه می شود.

آلبوم عروسی کلاسیک

این آلبوم ها سنتی ترین و رسمی ترین نوع آلبوم عروسی هستند. هر صفحه از آلبوم، صفحه‌ای با جنس سخت و محکم است که عکس عروسی روی آن چسبانده شده و برای کشیده نشدن عکس ها به هم در هنگام بستن آلبوم یک ورقه شیشه‌ای نازک روی عکس ها کشیده می شود. هر صفحه از آلبوم می‌تواند شامل یک یا چند عکس باشد که هر کدام اندازه‌ی متفاوتی می تواند داشته باشد. آلبوم های ساده و کلاسیک عروسی را آلبوم دورو یا دو سو نیز می نامند چون می توان عکس ها را هم به صورت چهارچوب افقی و هم عمودی در آن قرار داد.

مزیت این آلبوم ها در این است که عکس هایی که در آلبوم چسبانده می شود قابلیت جابجایی دارند و به طور مثال در صورت خراب شدن آلبوم، عکس ها را می توان جا به جا کرد یا در صورت تمایل به انتخاب عکس های جدید و ایجاد تنوع امکان افزایش عکس ها در آلبوم وجود دارد. اما آلبوم های دیجیتال این خاصیت را ندارند و غیر از زیبایی طراحی عکس ها، مساله عدم تنوع و عدم قابلیت تغییر در آن وجود دارد و به هرحال در طول سالیان متمادی ممکن است صحافی آلبوم دچار مشکل بشود که در این صورت کل آلبوم باید تعویض شود.

آلبوم عروسی دیجیتال

به فرآیندی که عکاسی آن با دوربین عکاسی دیجیتال، طراحی عکس آن با نرم افزار های رایانه ای، چاپ آن از طریق دستگاه های دیجیتال است، آلبوم دیجیتال می گویند. علت نام گذاری آلبوم دیجیتال به این جهت بود که درگذشته عکاسی به شیوه سنتی، یعنی عکسبرداری برروی نگاتیو سپس تاریکخانه و سپس چاپ و آلبوم بود، اما با پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن عکاسی دیجیتال از سال ۱۳۷۶ به بعد کم کم عکاسی آنالوگ به دیجیتال و آلبوم به آلبوم دیجیتال تبدیل شد.

آلبوم دیجیتال از تنوع جنس های زیادی برخوردار است از جمله نوع جلد که شامل چرمی، کیفی و … است و همینطور برگه های آلبوم دیجیتال که از جنس های مختلفی شامل کاغذ سیلک، کاغذ متالیک و غیره می باشد. سایز آلبوم دیجیتال ها معمولا ۳۰*۶۰، ۴۰*۵۰، ۵۰*۹۰، ۴۰*۸۰ و غیره است که نسبت به سلیقه افراد ساخته می شود.

آلبوم ژورنال، آلبوم ایتالیایی، کتاب عکس، فتوبوک و آلبوم نفیس. اینها همه نام هایی هستند که به آلبوم دیجیتال نسبت داده می شود. درواقع همه اینها نوعی از آلبوم دیجیتال هستند که فقط تفاوتهایی از نظر ساختار آلبوم با یکدیگر دارند.

 

ظروف کرایه

 

آلبوم ایتالیایی

علت اینکه می گویند آلبوم ایتالیایی این است که اولین آلبوم دیجیتال در کشور ایتالیا ساخته شد و همچنین ماشین آلات و تجهیزات حرفه ای و مواد اولیه این صنعت در کشور ایتالیا تولید می شود. هم چنین برخی از آتلیه ها که از آلبوم های وارد شده از کشور ایتالیا استفاده می کنند اصطلاح آلبوم ایتالیایی را به کار می برند و معتقدند دوام بسیار زیادی دارد و در طول سالیان متمادی دیرتر خراب می شود.

آلبوم ژورنال

آلبوم های مجله ای یا ژورنال همانطور که از اسم این نوع آلبوم ها پیداست همانند مجله می باشند و دارای ساختار نرم و انعطاف پذیری هستند. در این نوع آلبوم ها چاپ برروی کاغذ فوتو گلاسه انجام می شود و در نهایت توسط چسب گرم صحافی می شوند.

در آلبوم ژورنال بیشترین دقت بر روی مهارت عکاسی شخص عکس گیرنده می باشد و بستگی زیادی به تصور خلاقیت و روحیه هنری عکاس دارد. طراحی ها می تواند به قدری حرفه ای انجام گیرد که برگه های آلبوم را تبدیل به صفحات زیبای مجلات مد نماید. از این رو می توان گفت کار بروی عکس های عروس و داماد به طور مستقیم با هزینه ی پرداختی آن ها در ارتباط است.

آلبوم فوتوبوک

صفحات در این نوع آلبوم ها به صورت تک تک و یک رو چاپ شده و سپس با چسب مخصوص و در شرایط خاصی صحافی می گردند. ضخامت صفحات در این نوع آلبوم ها همان ضخامت دو عکس می باشد که معادل ۲ میلی متر است و اندازه جلد این نوع آلبوم با صفحات داخلی یکسان  وهمانند صفحات نرم و انعطاف پذیرمی باشد.

 

ظروف کرایه

ظروف کرایه | ظروف کرایه و میز صندلی | ظروف کرایه تهرانی

ظروف کرایه | ظروف کرایه تشریفات تهرانی | ظروف کرایه مجالس

ظروف کرایه | ظروف کرایه در تهران | ظروف کرایه ای در تهران | ظروف کرایه تشریفات تهرانی

ظروف کرایه ای | میز عسلی شیشه ای مستطیل

ظروف کرایه تشریفات را از ما بخواهید.

ظروف کرایه کرایه انواع میز و صندلی،ظروف کرایه ای از جمله ظروف سیلور و چینی،چادر،پرده،آلاچیق سیار،قهوه خانه سنتی،سفره عقد،تهیه و سرو انواع غذای ایرانی و فرنگی،ارائه کلیه خدمات جهت برگزاریهمایش،سمینار،و مراسم گوناگون

تهرانی مجالس ارائه دهنده کلیه لوازم و ملزومات مورد نیاز مجالس ، مراسم ، جشنها ،همایش ، افتتاحیه ها و تشریفات عروسی می باشد .جهت دریافت قیمت کرایه صندلی و ظروف کرایه لطفا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *