مقالات

برگزاری مراسم عروسی در سفره خانه ها و مکان های سنتی

برگزاری مراسم عروسی در سفره خانه ها و مکان های سنتی

برگزاری مراسم عروسی در مکانی مدرن همیشه هیجان کافی را به همراه ندارد. برگزاری جشن عروسی در تالار عروسی با فضا سازی مجلل‌تر می‌شود، به‌ویژه مکان عروس و داماد که نیاز به دکوراسیون بیشتری دارد. گاهی می توان کمبود فضای سنتی را در کنار تالارهای مدرن امروزی احساس کرد. سفره خانه سنتی در برخی از تالارهای عروسی می تواند جشن را مجلل تر کند. داشتن فضایی آرام و دنج برای نشستن عروس و داماد، تزئینات سنتی و فرش و پشتی و تخت های چوبی قدیمی برای بسیاری از عروس و دامادها خوب و جدید و جذاب است.

برخی از مراکز برگزاری مجالس عروسی محیط های سنتی را در مجموعه خود دارند

برای آسایش مهمانان، مراکز عروسی شرایطی را فراهم کرده اند تا آن ها احساس آرامش کنند، گروهی از مهمانان هستند که ممکن است تمایلی به گوش دادن به موسیقی مدرن نداشته باشند، بنابراین محیطی کاملا سنتی برای استراحت با فضاییدلپذیر آماده کرده اند. در این مکان ها معمولا موسیقی های سنتی به گوش می رسد.

محیط های سنتی عکس و فیلم های شما را زیبا تر می کنند

سفره خانه های سنتی همیشه جایی برای کشیدن قلیان نیست. برگزاری مراسم در این مکان ها می تواند عکس ها و فیلم های عروسی شما را هنرمندانه تر جلوه دهد. همچنین عروس و داماد می توانند به دور از هیاهوی سالن و چشم مهمانان، یک ساعتی را در سفره خانه به گفتگو بپردازند.

دکوراسیون داخلی اهمیت بسیار زیادی دارد

اما هر نوع سفره خانه ای برای عروس و دامادها مناسب نیست و دکوراسیون و طراحی داخلی آن اهمیت زیادی دارد. اکثر سفره خانه های سنتی دارای آب نما های بسیار زیبا و چشم نواز هستند که جلوه خاصی به فضای داخلی سفره خانه می بخشد. رنگ و نور نقش زیادی در زیبا و سنتی شدن اتاق غذاخوری دارد. بیشتر رنگ های استفاده شده در اتاق غذاخوری تیره هستند. قالی‌ها و قالی‌ها نیز از نوع سنتی با نقوش ایرانی هستند و هیچ عنصر مدرنی در آن به چشم نمی‌خورد و همنی سنتی و قدیمی بودن، زیبایی آن مکان و فضای درونی را دو چندان می کند.

میز های پذیرایی سنتی جذابیت خاصی دارند

یکی دیگر از جلوه های سفره خانه های سنتی میز پذیرایی است. در سفره خانه خبری از غذاها و نوشیدنی های شیک و مد روز نیست. هر چیزی که برای استقبال از عروس و داماد تهیه می شود سنتی و کاملا ایرانی است و دلیل جذابیت سفره نیز سنتی بودن آن است.

حضور عروس و داماد در سفره خانه زیاد نیست. با این حال، کیفیت حضور آنها مهم است. فضای سفره خانه سنتی باید به گونه ای باشد که عروس و داماد در همان زمان کم احساس آرامش کنند. ترانه های محلی معمولاً در سفره خانه های سنتی متناسب با فضا و جشن اجرا می شود.

اگر مایل به برگزاری مراسم های خود در فضا های سنتی و قدیمی هستید، می توانید از مراکزی که خدمات تشریفات مراسم ها و مجالس را ارائه می دهند کمک بگیرید و مکانی را متناسب با سلیقه خود و مهمان های خود انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *