مقالات

تاج عروس

تاج عروس

عروس ها مرکز توجه همه مهمانان و حاضران در مراسم عروسی خود هستند. در بین همه چیزهای ریز و درشتی که در مراسم عروسی وجود دارد، بدون شک مهمترین عاملی که نظر مهمانان را به خود جلب می کند، ظاهر عروس است. این ظاهر شامل لباس عروس، مدل موی عروس، آرایش عروس، تاج عروس و غیره است. اگر همه این عناصر را از بین زیباترین مدل ها و هماهنگ در کنار هم انتخاب کنید، بدون شک به یک عروسی شایسته تبدیل خواهید شد. مهم تر از دیدگاه مهمانان این است که شما به عنوان یک عروس در مراسم عروسی خود چه احساسی دارید.

فضای برگزاری مراسم عروسی بسیار مهم است

اگر بهترین ها و زیبا ترین ها را برای جشن عروسی خود انتخاب کنید، اعتماد زیادی به مراسم عروسی خود خواهید داشت و طبیعتا با خیالی آسوده و استرس کمتری در تالار عروسی ظاهر خواهید شد. در سال های آینده مطمئناً با دیدن عکس ها و فیلم های آتلیه عروسی و یادآوری مراسم باشکوه عروسی خود احساس بهتری خواهید داشت. اگر مراسم عروسی شما در فضای باز برگزار می شود، تاج عروس باید از گل های طبیعی و رنگارنگ تشکیل شده باشد.

مدل موی مناسبی را انتخاب کنید

امروزه در انتخاب مدل موی عروس به ویژه در چند سال اخیر به طبیعی بودن توجه می شود. با موهای شینیون طبیعی زیبایی خاصی به شما می بخشد که در زمان عروسی چشم مهمانان را خیره می کند. تاج عروس باید متناسب با فرم صورت و مدل موی شما باشد و نقش مهمی در زیبایی و حفظ تاج عروس دارد. بنابراین اولین قدم انتخاب مدل مو است.

لباس عروس ، یک فاکتور مهم در انتخاب تاج عروس

برای انتخاب تاج عروس باید به مدل لباس عروس خود نیز توجه کنید. مثلاً لباس عروس پرنسسی و مجلل با تاج عروس بزرگ زیباتر است. اگر روی لباس عروس شما نوع خاصی از کار دستی وجود دارد، مثلاً لباس عروس مروارید دوزی شده است، می توانید تاج عروسی را انتخاب کنید که دارای مروارید باشد. مدل های لباس عروس ساده و لباس عروس اروپایی نیز با ریسه و تاج ظریف عروس همخوانی دارد و یا می توان آن را با تاج های گل زیبا ست کرد. توجه داشته باشید که اگر از تاج گل استفاده می کنید بهتر است از گل های مصنوعی استفاده کنید زیرا گل های طبیعی پژمرده شده و زیبایی خود را از دست می دهند.

قد داماد را هم در نظر بگیرید

در انتخاب تاج به قد داماد توجه کنید، نباید خود را بلندتر از او ببینید. تناسب قد را با افزایش و کاهش سایز تاج و پاشنه کفش حفظ کنید. برای عروس های کوتاه قد، تاج بلند با شینیون مو می تواند تا حدودی این مشکل را حل کند.

تاج شما باید با سرویس طلای شما مطابقت داشته باشد

تاج شما باید با سرویس طلایی که استفاده می کنید مطابقت داشته باشد. اگر سرویس طلای شما ساده است، تاج عروس شما نیز باید ساده باشد. اگر سرویس طلای شما زرد است تاج شما باید زرد و اگر سفید است باید سفید باشد.

رنگ مو را در انتخاب تاج در نظر بگیرید

تطابق بین رنگ مو و تاج نیز بسیار مهم است. اگر موهای شما طلایی است، تاج شما نباید زرد یا طلایی باشد. اگر بین رنگ تاج و موهایتان تضاد وجود داشته باشد بهتر است. عروس هایی با موهای مشکی به راحتی می توانند هر تاجی را بپوشند. بهترین رنگ تاج، نقره ای است و با هر رنگ مویی مطابقت دارد. اگر بین تاج های طلایی و نقره ای مردد هستید، حتما به سراغ تاج نقره ای بروید.

فرم صورت خود را در انتخاب تاج در نظر بگیرید

چهره و شکل افراد متفاوت است. انتخاب مدل آرایش و مدل موی متناسب با فرم صورت یکی از مهم ترین قسمت های زیبایی در مراسم عروسی محسوب می شود. پس از انتخاب مو و آرایش، تاج خود را انتخاب کنید. برای این کار بهتر است با آرایشگر خود مشورت کنید. اگر صورت شما گرد و گرد است بهتر است از تاج های بلند و کشیده استفاده کنید و اگر صورتتان کشیده یا موهایتان بالاست بهتر است از تاج های ریسه ای استفاده کنید.

لباس عروس خود را نیز در نظر بگیرید

اگر لباس عروس دارای زیورآلات، مروارید و سنگ دوزی زیاد است، بهتر است تاج ساده ای انتخاب کنید. همچنین اگر لباس دارای گل های توری و تزئینی است و پر زرق و برق است، بهتر است از یک تاج ساده استفاده کنید. اما اگر لباس ساده ای دارید، به راحتی می توانید سراغ تاج های پر زرق و برق و نگین دار بروید.

امروزه در بسیاری از مراکز تشریفات، به شما راهنمایی می شود که چگونه تاج مناسب خود را انتخاب کنید تا به بهتر شدن برگزاری مراسم خود کمک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *