خدمات مجالس ترحیم

خدمات مجالس ترحیم :

تشریفات مراسم ختم و یادبود :

بعد از انجام مراسمات تشیع جنازه و خاکسپاری درگذشتگان یکی از مهم ترین برنامه ها برای اموات برگزاری مجلس ترحیم مجلس سوم ، مجلس هفتم ، مجلس چهلم و سالگرد می باشد که در دوران حاضر با توجه به برگزاری مراسمات مجلل و یا برگزاری مراسمات خاص از اهمیت بالایی برخوردار است .

این مجالس که به مجالس یادبود و ترحیم معروف می باشند از مداحی و مرثیه ثرایی که ساختار کلی و چهارچوب خاص خود را دارند را باید به مجموعه هایی که تجربه لازم و کافی در برگزاری چنین مراسماتی را دارند سپرد .

خدمات مجالس ترحیم

خدمات مجالس ترحیم

مجموعه تشریفات تهرانی ارائه دهنده بهترین ظروف کرایه در تهران ، ظروف کرایه در شرق تهران ، ظروف کرایه در شمال تهران ، ظروف کرایه در غرب تهران ، ظروف کرایه در جنوب تهران ، ظروف کرایه در مرکز تهران  از جمله مجموعه های موفق و با سابقه در برگزاری چنین مراسماتی و خدمات مجالس ترحیم است .

قرائت قرآن ، مداحی ، سخنرانی ، خواندن زیارت نامه ها و همزمان انجام پذیرایی از میهمانان همواره سلیقه و ترتیب خاص خود را دارد هرکدام از این قسمتها خود دارای اصول و ترتیب خاص خود است .

مثلا قاری قرآن می بایست سوره ها و آیه های مرتبط با مرگ ، قبر و فیامت را انتخاب نماید . آیاتی از سوره های آل عمران ،سوره مومنون ،عنکبوت ، زمر ، بقره ، قدر ، واقعه ، یاسین ، از طرفی لحن و صوت قاری قرآن هم خود دارای اصول و ترتیبی است که می بایست رعایت شود . حتی تفسیر قرآن و تفسیری که می بایست برای مستمعین از محتوای آیات قرائت شود تا بهره کافی از آن گرفته شود .

و یا مداحی ،خود دارای اصولی است ، اجرای مداحی قبل از منبر و سخنرانی برگزار می گردد که شامل عرض تسلیت و تشکر و یا دعای امام زمان ، خواندن اشعار پند آمیز ، شعر در فضیلت والدین و شهید و فرزند و … توسل به اهل بیت ، توسل و روضه خوانی مناجات و دعای پایان مجالس و در نهایت عرض تسلیت و تشکر مجدد .

گاها در برخی از محافل و مجالس شاهد هستیم که بیش از آنکه باید از مقام شخص فوت شده و متوفی  و یا بازماندگانش مورد تمجید قرار گیرد آنقدر در عرض تسلیت گفتن بیش از حد افراط صورت می گیرد که موجب تکرر خاطر حاضرین می شود ، گاها مشاهده می کنیم که حین مراسم آنقدر کاغذ و دست نوشته به مداح میدهند و از مراجعین به نام تشکر می شود که حتی ضمام مطلب از دست مداح خارج می شود و مداح نهایتا مطالبش را بصورت منقطع عنوان می کند .

در مجالس ترحیم خواندن اشعار پند آموز در خصوص دنیا و غفلت ایشان از مرگ و آخرت جهت تذکر به افراد برای بیدار شدن از خواب غفلت و دنیا پرستی بسیار مناسب است زیرا بسیاری از کسانی که در مجلس حضور دارند از تمامی اقشار هستند و حتی کسانی می باشند که اهل منبر و مسجد نیستند ، پس زمان مناسبی است که در مجلس ختم آنها از خواب غفلت بیدار شوند و به یاد مرگ و آخرت خود بیافتند خواندن فضایل پدر و مادر و عزیزان نیز از دیگر مراحل مجلس ختم و مجلس یادبود می باشد .

ابتدا باید اشعاری در فضیلت و جایگاه عزیز از دست رفته خواند و بعد از آن اشعاری در فراق و مصیبت از دست رفته بیان نمود . نکته مهم اینست که بر مبنای دستورات ائمه معصومین نمک بر زخم صاحبان عزا پاشیدن امری ناپسند است . صلاح نیست و حتی در جایی حضرت رسول اکرم می فرمایند در گرفتاری ومصائب هایتان که دچار می شوید به یاد ما اهل بیت گریه کنید و بجای افزایش درد مصیبت دیده با ذکر مصائب اهل بیت بتوان مرهمی بر زخم دل داغ دیدگان باشیم .

در پذیرایی مراسم استفاده از ظروف کرایه مرغوب و زیبا با جنس مطلوب می تواند برگزاری مراسم را در جایگاه ویزه ای قرار دهد .

ظروف کرایه تشریفات تهرانی آمادگی ارایه خدمات ظروف کرایه در شرق تهران ، ظروف کرایه در شمال تهران ، ظروف کرایه در مرکز تهران ، ظروف کرایه در غرب تهران و ظروف کرایه در جنوب تهران را دارد .

ظروف کرایه، کرایه صندلی ، اجاره میزو صندلی و خدمات مجالس ترحیم تشریفات تهرانی به مدیریت آقای تهرانی همیشه و در تمامی مراسمات و مناسبت های شما آماده ارائه مطلوب ترین خدمات با مناسب ترین هزینه برای شما می باشد .