نحوه عروسی در اروپا و آمریکا

ظروف کرایه تشریفات را از ما بخواهید.

مراسم و جشن های عروسی سایر کشورها و مشاهده آداب و رسوم آنان از نزدیک می تواند بسیار جالب باشد. از این میان مراسم ازدواج و تشریفات عروسی به سبک کشورهای اروپایی و امریکایی می پردازیم.

تشریفات عروسی و نحوه برگزاری مراسم عروسی در اروپا
تشریفات عروسی در قاره اروپا و تا حدودی در قاره آمریکا از نظر ساختار به هم نزدیک هستند. در این بخش نحوه برگزاری مراسم عروسی در این دو منطقه جهانی را بررسی میکنیم.

دعوت مهمانان به مراسم عروسی
در کشورهای غربی جایگاه مهمانان عروسی و میز مخصوص آنان از قبل به وسیله شماره گذاری مخصوص مشخص می کنند و از قبل مشخص است که هر خانواده و شخص می بایست سر کدام میز بنشیند. این موضوع علاوه بر رعایت نظم و ترتیب در طول مراسم باعث می شود که احترام همه مهمانان ، به ویژه بزرگترهای فامیل و مهمانان حفظ شود و مراسم عروسی و خدمات مجالس و پذیرایی از مهمانان به نحو احسنت صورت پذیرد.

 

ظروف کرایه

 

معرفی آشنایان با عروس و داماد
معمولا یک نفر که مسئول و مدیر برگزاری تشریفات عروسی است ( توسط خانواده داماد مشخص می شود ) با ورود هر یک از اشخاص اسامی و نسبت آنان را اعلام می کند. پدر و مادر عروس و داماد ، ساقدوش ها ، کسی که حلقه را حمل می کند ، مهمانان ویژه و خود زوج از جمله کسانی هستند که باید در هنگام ورود به مراسم عروسی به کلیه حضار و مهمانان معرفی شوند.

ساقدوش در مراسم عروسی
در واقع داشتن ساقدوش همراه داماد از کشور آلمان شروع شده است. در روزگار قدیم رسم بر این بود که داماد عروس آینده را از روستای مجاور انتخاب کند و به نوعی عروس را برباید و نیرومندترین دوستش (ساقدوش) به او در تشریفات عروسی کمک کند. یکی از وظایف ساقدوش، حمایت از داماد و مبارزه با بستگان دختر بود که در جریان مراسم عروسی و ازدواج اقدام به پس گرفتن عروس نکنند.

نحوه ورود عروس و داماد و معرفی آنان
معمولا عروس و داماد آخر از همه وارد می شوند و در هنگام ورود آنها یک موزیک خاص و زیبا و گل ریزان و… اجرا می شود و توسط مسئول تشریفات عروسی به مهمانان معرفی می شوند.

دعای قبل از شام عروسی
دعای قبل از شام معمولا توسط کشیش ، پدر یا مادر عروس و داماد ، مسئول مراسم و یا یک دوست برای شکرانه برگزاری مراسم عروسی خوانده می شود.

صرف شام و تشریفات پذیرایی عروسی
معمولا رسم بر این است ابتدا عروس و داماد شروع به خوردن غذا کنند و بعد مهمانان مراسم عروسی با عروس و داماد همراهی نمایند.

بریدن کیک عروسی مراسم
طبق رسوم سنتی، عروس و داماد جوان اولین برش کیک را می زنند. سپس عروس نیمی از تکه کیک را در دهان داماد می گذارد و سپس داماد نیمه دیگر را در دهان همسر خود می گذارد. این مراسم به نوعی نماد مراقبت از یکدیگر ، توجه به یکدیگر و شریک بودن در همه زمینه ها ومسائل زندگی است که در شب برگزاری مراسم عروسی یادآوری می گردد.

 

ظروف کرایه

 

رقص عروس با پدرش
رقص عروس با پدرش از مهمترین قسمت های مراسم عروسی است .در صورتی که پدر دختر حضور نداشته باشد ( مثلا از دنیا رفته باشد) بزرگتر او مثل پدربزرگ ، برادر و … می توانند با او برقصند.

رقص داماد با مادرش
این نیز یکی از قسمت های اصلی مراسم و مجالس عروسی است و مانند رقص عروس با پدر اجرا می شود.

 

ظروف کرایه | ظروف کرایه و میز صندلی | ظروف کرایه تهرانی

ظروف کرایه | ظروف کرایه تشریفات تهرانی | ظروف کرایه مجالس

ظروف کرایه | ظروف کرایه در تهران | ظروف کرایه ای در تهران | ظروف کرایه تشریفات تهرانی

ظروف کرایه ای | میز عسلی شیشه ای مستطیل

ظروف کرایه تشریفات را از ما بخواهید.

ظروف کرایه کرایه انواع میز و صندلی،ظروف کرایه ای از جمله ظروف سیلور و چینی،چادر،پرده،آلاچیق سیار،قهوه خانه سنتی،سفره عقد،تهیه و سرو انواع غذای ایرانی و فرنگی،ارائه کلیه خدمات جهت برگزاریهمایش،سمینار،و مراسم گوناگون

تهرانی مجالس ارائه دهنده کلیه لوازم و ملزومات مورد نیاز مجالس ، مراسم ، جشنها ،همایش ، افتتاحیه ها و تشریفات عروسی می باشد .جهت دریافت قیمت کرایه صندلی و ظروف کرایه لطفا تماس بگیرید.