مقالات

نکاتی درباره ظروف کرایه

ظروف کرایه

هر آنچه که در اجاره ظروف کرایه مجالس بایستی بدانیم:

ظروف کرایه مجالس : هر کشوری جهت برگزاری مراسم دارای آداب و رسوم خاصی میباشدو پذیرایی از میزبان جزء ارکان اصلی و مهم میزبانی می باشددر کشور ما عده ای هستند که شاید توان برگزاری مراسمات خود را در تالار های پذیرایی را نداشته وشاید هم دوست دارند در منزل یا حتی باغ برگزار کنند که بدلیل محدودیت امکانات احتیاج به اقلام خاصی می باشند.

در کشور ما از قدیم به همین خاطر مکانهایی جهت کرایه ظروف عده ای تاسیس کرده بودند تا به هموطنان آنچه میخواستند ارائه دهند در اولین قدم احتیاج به میز و صندلی است که صندلی به دونوع تاشو و معمولی وجود دارد و برای بهترجلوه نشان دادن پارچه هایی وجود داردکه بصورت دوخته شده برروی آنها تعبیه میگرددکه زیبایی آن را دوچندان میکند وحتی در پشت صندلی پارچه هایی رنگین گره زده شده که رنگهایی متفاوت و متنوع دارد.

میزهایی که در مقابل صندلیها استفاده می گردد به عسلی معروف است ودر اندازه های متفاوت و اشکال مختلف است و بروی آن شیشه هایی شفاف یا گاه رنگی استفاده میگرددو برروی میزها پارچه هایی از جنس ترمه یاساتن در انواع سنتی بکارمیرود و روی آن‌ها ظروف کرایه قرار می گیرد.

یکی دیگر از برنامه های پذیرایی پخش شیرینی و میوه است که در بشقاب های کوچک ، ظروف کرایه استفاده میگردد که دو نوع چینی و ملامین است که در کنار آنها کارد و چاقوی میوه خوری همراه است.

 

ظروف کرایه

درآخرین مرحله از پذیرایی انجام تهیه غذای مجلس می باشد که در مرحله اول تهیه پخت غذا است که وسایلی همچون اجاق گاز دیگ و غیره میباشد که بعداز آماده سازی درآخرین مرحله احتیاج به بشقابهای غذاخوری میباشد که انواع مختلف دارد و همراه آن قاشق و چنگال بکارمیرود که میتوانید از موسسه‌های ظروف کرایه تهیه کنید.

قیمت اجاره ظروف کرایه مجالس بستگی به تعداد و نوع وسایل دارد و حمل و نقل وسایل به عهده “ظروف کرایه “میباشد.

تمام مایحتاج مراسم توسط ظروف کرایه مجالس ها که معروف به ظروفچی بودند تهیه میگردد.

انواع میز برای کرایه دارای سه نوع رایج میز گرد، میز مستطیل و میز مربع هستند که در انواع چهار نفره، شش نفره و هشت نفره در ظروفچی های تهران ارائه می شوند. ارتفاع این میزهای کرایه ای تقریبا ۷۵ سانتی متر است. انواع میز های پذیرایی با دو رومیزی ارائه می شوند یکی بر روی میز قرار می گیرید و دیگری دور تا دور میز را می پوشاند. انواع رومیزی با رنگ بندی های مختلف زیبایی ویژه ای به میز های پذیرایی می دهند. در هنگام اجاره میز توجه داشته باشید که سطح میز و پایه های آن زیر کاورها می ماند و چندان از ظاهر میز و پایه های آنها شوکه نشوید. نکته مورد توجه در کرایه میز این است که پایه ها به یک اندازه بوده و باعث لقی میز نشوند.
میز عسلی و میز بار نیز از دیگر انواع میز های اجاره ای هستند که در تنوع شکلی متفاوت وجود دارند. اما بخاطر داشته باشید که میز های بار اکثرا گرد هستند و با یک روکش با کمر بند میانی ارائه می شوند که بسیار زیبا خواهند بود.
تمامی روکش های ارائه شده توسط ظروف کرایه ای ها در اجازه میز و صندلی هزینه جداگانه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *